Kniha návštev

Jana
Ahojte, idem do 3. ročníka na FPV UKF, aplikovaná informatika a hľadám si privát... Nehľadá náhodou niekto spolubývajúcu? Najlepšie v cent
Pokračovať

Prezrieť knihu návštev

Myšlienka

Vo svojich prácach sa neusilujme znásobovať túžbu, ale dôkladnosť.
(Frantíšek Saleský)
 
Úvod arrow Lumen arrow Ako sa to všetko začalo
Ako sa to všetko začalo | Tlač |  E-mail

LUMEN – Klub kresťanských študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre vznikol v roku 1993. Nevznikol preto, že to niekto prikázal, ale preto, že to vtedajší vysokoškoláci, cítiaci potrebu vytvárať a patriť do spoločenstva chceli a tešili sa z každého nového stretnutia.

 

Prvé historické „veľkostretko“ spískali 28. 09. 1993 štyria ľudkovia z pedagogickej fakulty na internátnej izbe. Výsledné číslo po príchode ostatných bolo 29. Na stretnutí sa vyzdvihla hodnota spoločenstva, ktoré upevňuje, pomáha a dáva život. Tak prišla na svet prvotná myšlienka LUMENu. Keďže počet záujemcov o stretká neustále stúpal, začalo sa uvažovať nad tým, kde usporadúvať stretnutia v budúcnosti. Do úvahy prichádzala návšteva diecéznej knižnice v seminári, rôzne besedy a prednášky s osobnosťami náboženského života, či sledovanie videoprogramov.


Ako je to dnes?

V súčasnosti je LUMEN právnickou osobou, ktorá má svoje stanovy registrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. Je dobrovoľným záujmovým združením, založeným v súlade s ustanoveniami zákona o združovaní občanov. Ako občianske združenie sa snaží aj dnes svojím členom, záujemcov a ostatným sympatizantom poskytovať stretnutia s myšlienkami kresťanstva a viery. Na báze mravných zásad, solidarity vedie svojich členov k tolerancii k ostatným cirkvám, náboženským spoločnostiam a osobám bez vyznania. Ponúka priestor kresťanskej formácii študentov a ekumenické myslenie.

Klub kresťanských študentov UKF v Nitre vytvára spoločenstvo viery, nádeje a lásky, nadväzuje kontakty a spoluprácu s klubmi kresťanských študentov iných vysokých škôl. I naďalej organizuje besedy, prednášky a stretnutia s predstaviteľmi kresťanského náboženského, kultúrneho i spoločenského života a rôzne športové a kultúrne aktivity pre vysokoškolákov.

Kto sa môže stať členom?

Členom klubu sa môže stať každý študent UKF v Nitre a priaznivci klubu, členstvo je dobrovoľné.

 

 
< Predchádzajúci
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes307
mod_vvisit_counterVčera215
mod_vvisit_counterTento týždeň713
mod_vvisit_counterTento mesiac878
mod_vvisit_counterSpolu1122974